trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Bruno Cardellos
0
followers
Sampa
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
81
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,586 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,319 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,378 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
V for Vendetta
30,185 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,157 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,402 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,618 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jumanji
17,114 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,685 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Mask
15,459 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Constantine
15,444 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,351 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,808 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,488 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,240 votes
1
— Weak Sauce :(
64%
Fifty Shades Darker
13,208 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Dead Poets Society
12,440 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Fault in Our Stars
12,063 votes
1
— Weak Sauce :(
83%
Psycho
11,501 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Juno
11,190 votes
1
— Weak Sauce :(
79%
Gattaca
10,837 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
9,911 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Interview with the Vampire
9,522 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Others
9,472 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Equilibrium
8,924 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,539 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Les Misérables
8,411 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mad Max
8,083 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Project X
7,866 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spaceballs
7,351 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Notting Hill
7,273 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Event Horizon
7,244 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Enchanted
7,069 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Big
6,423 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Crow
6,317 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Abyss
6,220 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Waterworld
6,066 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Army of Darkness
5,988 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Labyrinth
5,343 votes
10
— Totally Ninja!
77%
WarGames
4,864 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Let the Right One In
4,595 votes
10
— Totally Ninja!
75%
K-PAX
4,584 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Hackers
4,565 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Thank You for Smoking
4,222 votes
10
— Totally Ninja!
71%
If I Stay
4,149 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Push
3,965 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenacious D in The Pick of Destiny
3,611 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Wedding Singer
3,593 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Batman: Under the Red Hood
3,533 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Gnomeo & Juliet
3,399 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Patch Adams
3,386 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Time Machine
3,370 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Texas Chainsaw Massacre
3,176 votes
10
— Totally Ninja!
70%
eXistenZ
3,109 votes
10
— Totally Ninja!
57%
Your Highness
3,053 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Metropolis
2,960 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Wild Things
2,781 votes
10
— Totally Ninja!
54%
Norbit
2,777 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
God Bless America
2,729 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Net
2,685 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup