trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Carol
23
followers
Brazil
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,479 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,099 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,283 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,387 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,583 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,674 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,381 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,089 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,803 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,605 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,590 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
27,995 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,146 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,683 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
20,893 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,836 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,160 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,254 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,056 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,574 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Women
8,238 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Killers of the Flower Moon
8,183 votes
10
— Totally Ninja!
81%
CODA
5,562 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hamilton
4,450 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sound of Metal
4,543 votes
10
— Totally Ninja!
75%
We Need to Talk About Kevin
4,361 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Past Lives
3,912 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Minari
3,663 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Aftersun
2,596 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Flee
631 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Little Fish
417 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup