trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cary Matthews
VIP
2
5
followers
Lexington, South Carolina
57
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
Rated At
2024-01-01T00:00:00Z
2024-12-31T23:59:59Z
93
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
GoodFellas
20,495 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,972 votes
8
— Great
81%
Heat
13,472 votes
8
— Great
79%
The Bridge on the River Kwai
3,198 votes
8
— Great
78%
Rebecca
2,027 votes
8
— Great
77%
In a Lonely Place
655 votes
8
— Great
77%
Lady Snowblood
488 votes
8
— Great
77%
Noises Off...
232 votes
8
— Great
76%
Sorcerer
840 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,244 votes
7
— Good
76%
Murder She Said
346 votes
7
— Good
76%
Mulholland Drive
7,886 votes
8
— Great
76%
The Insider
2,422 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,886 votes
8
— Great
75%
The Iron Claw
2,929 votes
8
— Great
75%
Eastern Promises
4,491 votes
8
— Great
75%
After Hours
1,822 votes
7
— Good
74%
Belle de Jour
773 votes
7
— Good
74%
The Devils
442 votes
7
— Good
74%
House
1,067 votes
7
— Good
74%
Suddenly, Last Summer
234 votes
7
— Good
74%
Ghost Dog: The Way of the Samurai
1,843 votes
8
— Great
73%
Following
1,870 votes
7
— Good
73%
Go
1,135 votes
7
— Good
73%
The Virgin Suicides
3,126 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,702 votes
7
— Good
72%
Ladyhawke
1,402 votes
7
— Good
72%
House of Sand and Fog
886 votes
7
— Good
72%
Wonka
8,476 votes
7
— Good
72%
Point Blank
429 votes
7
— Good
71%
Running Scared
1,577 votes
7
— Good
71%
Lilith
51 votes
7
— Good
71%
Time Bandits
1,682 votes
7
— Good
71%
Manhunter
1,882 votes
7
— Good
70%
Naked Lunch
1,134 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,368 votes
7
— Good
70%
Starman
1,117 votes
7
— Good
70%
Hardcore
289 votes
7
— Good
70%
I See You
3,079 votes
7
— Good
70%
Bonjour Tristesse
86 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,592 votes
7
— Good
69%
Bell, Book and Candle
287 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,751 votes
7
— Good
68%
Bad Lieutenant
893 votes
7
— Good
68%
Can-Can
35 votes
7
— Good
68%
Bringing Out the Dead
1,161 votes
6
— Fair
68%
Summertime
144 votes
7
— Good
68%
Can't Hardly Wait
1,088 votes
6
— Fair
68%
A Ghost Story
3,787 votes
7
— Good
68%
The Hit
204 votes
6
— Fair
68%
Don't Look Now
1,178 votes
7
— Good
67%
Indiana Jones and the Dial of Destiny
11,147 votes
7
— Good
66%
Austenland
933 votes
6
— Fair
66%
The Limey
555 votes
7
— Good
66%
A Haunting in Venice
6,058 votes
7
— Good
66%
The Flash
11,236 votes
7
— Good
66%
Summer of Sam
543 votes
7
— Good
66%
Cruising
560 votes
7
— Good
66%
The Postcard Killings
1,841 votes
7
— Good
66%
Wonderland
402 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup
2024-01-01T00:00:00Z2024-12-31T23:59:59Z