trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Claire Hegarty
VIP
5
43
followers
Halifax, England
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
122
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
90%
David Silva: Made in Gran Canaria
2 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,529 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,406 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,418 votes
8
— Great
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,704 votes
8
— Great
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,482 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,669 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,505 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,694 votes
8
— Great
82%
Up
38,913 votes
8
— Great
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,349 votes
8
— Great
81%
Ip Man
6,897 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,130 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,426 votes
8
— Great
81%
The Eric Andre New Year's Eve Spooktacular
14 votes
8
— Great
81%
Joker
46,929 votes
8
— Great
80%
Sanjuro
721 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,354 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,744 votes
8
— Great
80%
Killing God: The Assassination of Julius Caesar
1 vote
8
— Great
80%
Wild Japan: Snow Monkeys
4 votes
8
— Great
80%
Bats, Balls and Bradford Girls
1 vote
8
— Great
80%
Hello, It's Me!
2 votes
8
— Great
80%
The First Britons
1 vote
8
— Great
80%
Forest, Field & Sky: Art Out of Nature
2 votes
8
— Great
80%
Islamic Art: Mirror of the Invisible World
2 votes
8
— Great
80%
Mama Rwanda
2 votes
8
— Great
80%
Africa: Written out of History
1 vote
8
— Great
80%
The Last Ring Home
1 vote
8
— Great
80%
Dark Matter: A History of the Afrofuture
2 votes
8
— Great
79%
Moana
48,988 votes
8
— Great
79%
Millennium Actress
1,143 votes
8
— Great
79%
A Band Called Death
226 votes
8
— Great
79%
Style Wars
97 votes
8
— Great
79%
Night Is Short, Walk On Girl
456 votes
8
— Great
79%
La luna
1,329 votes
8
— Great
79%
Puparia
106 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
8
— Great
78%
The Muppet Christmas Carol
3,579 votes
8
— Great
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,274 votes
8
— Great
78%
If Anything Happens I Love You
1,344 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,834 votes
8
— Great
78%
Off the Rails
33 votes
8
— Great
78%
The Wind Rises
3,810 votes
8
— Great
78%
Dogtown and Z-Boys
299 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,815 votes
8
— Great
77%
The Raid 2
4,630 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,228 votes
8
— Great
77%
The Peanut Butter Falcon
3,985 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,536 votes
8
— Great
76%
Bao
2,085 votes
8
— Great
76%
Burrow
635 votes
8
— Great
76%
The Irishman
13,508 votes
8
— Great
76%
Rurouni Kenshin Part I: Origins
1,747 votes
8
— Great
76%
Ryuichi Sakamoto: Coda
73 votes
8
— Great
76%
NJPW Wrestle Kingdom 16: Night 1
5 votes
8
— Great
75%
Top Hat
374 votes
8
— Great
75%
New Town Utopia
7 votes
8
— Great
75%
Sympathy for Mr. Vengeance
1,940 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup