trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Claire Hegarty
VIP
5
43
followers
Halifax, England
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
450
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Deadpool
108,696 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,505 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,795 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,765 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,896 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,427 votes
8
— Great
80%
Logan
60,741 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,289 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,651 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,515 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,147 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,983 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,046 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,248 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,815 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,530 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,997 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,988 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,404 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,112 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,930 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,383 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,372 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,232 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,523 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,264 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,166 votes
5
— Meh
80%
Inside Out
43,894 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,130 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,875 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,116 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,587 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,371 votes
5
— Meh
73%
Iron Man 3
40,266 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,832 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,586 votes
8
— Great
72%
Thor
39,414 votes
6
— Fair
82%
Up
38,913 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,418 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,591 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,534 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,186 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,848 votes
4
— Poor
85%
Se7en
34,406 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,354 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,293 votes
2
— Terrible
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,152 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,017 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,269 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,744 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,696 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,036 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,752 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,669 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,416 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup