trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
CatherinneDuarte
29
followers
Estoril, Portugal
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
385
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,538 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,387 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,649 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,648 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,809 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,322 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,460 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,822 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,223 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,541 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,038 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,891 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,747 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,407 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,923 votes
8
— Great
79%
Moana
48,919 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,760 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,160 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,046 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,557 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,433 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,154 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,125 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,695 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,742 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,454 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,201 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,056 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,474 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,221 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,039 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,788 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,050 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,711 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,581 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,538 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,294 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,202 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,513 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,407 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,354 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,050 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,633 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,356 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,923 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,704 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,528 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,084 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,004 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,889 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,800 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,254 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,095 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,823 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,319 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,311 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,105 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,095 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,683 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,538 votes
9
— Superb
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup