trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ceefax
VIP
4
16
Followers
14
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
46
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
110,108 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
97,244 votes
8
— Great
80%
Logan
61,273 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,687 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,073 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
49,380 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,431 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,285 votes
8
— Great
79%
Dune
37,205 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,510 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,366 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,567 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,978 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,459 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,622 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,842 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,163 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,923 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,772 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,731 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,831 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,651 votes
8
— Great
73%
Blade
13,716 votes
8
— Great
78%
Moon
13,011 votes
8
— Great
69%
Cloverfield
12,389 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,385 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,777 votes
8
— Great
75%
Starship Troopers
10,110 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,985 votes
8
— Great
72%
Eyes Wide Shut
7,724 votes
8
— Great
69%
Event Horizon
7,328 votes
8
— Great
68%
Dune
6,497 votes
8
— Great
76%
Sing 2
5,565 votes
8
— Great
71%
The Fountain
4,591 votes
8
— Great
81%
Paths of Glory
2,808 votes
8
— Great
69%
James and the Giant Peach
2,481 votes
8
— Great
71%
Soylent Green
1,959 votes
8
— Great
66%
Hellbound: Hellraiser II
1,933 votes
8
— Great
70%
Logan's Run
1,770 votes
8
— Great
61%
Dark Star
798 votes
8
— Great
73%
Stranger Than Paradise
558 votes
8
— Great
72%
The Powerpuff Girls Movie
396 votes
8
— Great
81%
Shoah
203 votes
8
— Great
69%
Bill
195 votes
8
— Great
74%
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple
163 votes
8
— Great
54%
The Show
84 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup