trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Charley
1
follower
Haarlemmermeer
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
293
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,582 votes
8
— Great
86%
Inception
71,676 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,836 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,346 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,838 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,249 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,572 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,470 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,921 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,173 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,770 votes
8
— Great
79%
Moana
48,940 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,790 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,350 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,179 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,065 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,227 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,613 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,476 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,573 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,236 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,730 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,780 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,110 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,074 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,017 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,490 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,138 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,270 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,326 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,114 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,219 votes
8
— Great
74%
Split
32,527 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,239 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,761 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,609 votes
7
— Good
84%
Coco
31,593 votes
9
— Superb
72%
Aquaman
31,552 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,899 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,702 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,672 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,256 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,806 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,603 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,449 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,433 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,993 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,899 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,560 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,713 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,543 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,435 votes
8
— Great
70%
Minions
24,449 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,329 votes
7
— Good
74%
Brave
24,083 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,963 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,672 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,595 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,329 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,217 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup