trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
CharterOmega
0
followers
La Plata, Buenos Aires
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
273
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,470 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,877 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,398 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,718 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,274 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,124 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,953 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,016 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,708 votes
5
— Meh
79%
John Wick
51,217 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,800 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,843 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,097 votes
6
— Fair
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,629 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,360 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,308 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,205 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,764 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,809 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,638 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,507 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,249 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,141 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,498 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,851 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,105 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,095 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,568 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,925 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,574 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,459 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,402 votes
9
— Superb
82%
Up
38,891 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,702 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,404 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
37,038 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,918 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,770 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,578 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,171 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,058 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,932 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,840 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,303 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,142 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,873 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,384 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,268 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,154 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,140 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,805 votes
6
— Fair
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,734 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,218 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,726 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,679 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,669 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,631 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,788 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,790 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,736 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup