Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
chasillo
12
Followers
14
Following
Madrid
56
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
322
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
The Dark Knight
76,983 votes
7
— Good
85%
Interstellar
75,407 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,911 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,279 votes
7
— Good
77%
Arrival
57,959 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
57,053 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,421 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,333 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
50,453 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,028 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
48,025 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
48,083 votes
7
— Good
80%
Inside Out
46,123 votes
7
— Good
76%
Black Panther
47,313 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,160 votes
7
— Good
79%
Zootopia
45,465 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,312 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
40,416 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
41,271 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
38,073 votes
7
— Good
72%
Thor
40,149 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,754 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,892 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,783 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,057 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,984 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
36,476 votes
7
— Good
77%
The Revenant
34,511 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,361 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
32,342 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
33,008 votes
7
— Good
83%
The Prestige
30,243 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,440 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,426 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,988 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,799 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,455 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,906 votes
7
— Good
80%
Toy Story 3
28,678 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,873 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,831 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,193 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,634 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,846 votes
7
— Good
81%
Top Gun: Maverick
26,255 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
27,343 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,879 votes
7
— Good
76%
300
25,723 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,890 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,874 votes
7
— Good
77%
La La Land
25,420 votes
7
— Good
75%
Sing
25,753 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,370 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,663 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,874 votes
7
— Good
80%
Oppenheimer
23,325 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,648 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
23,479 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,253 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,833 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch