trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Poli
3
followers
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
65,405 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,223 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,195 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,510 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,289 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,454 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,262 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,466 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,716 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Monsters University
21,600 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,181 votes
10
— Totally Ninja!
72%
We're the Millers
17,556 votes
10
— Totally Ninja!
71%
22 Jump Street
16,882 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Intern
15,964 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,271 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is the End
14,596 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Purge
13,580 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Hangover Part III
13,555 votes
10
— Totally Ninja!
64%
RoboCop
13,373 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love Actually
12,836 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Neighbors
12,641 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The World's End
11,496 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Purge: Anarchy
10,081 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Flight
9,889 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Expendables 3
9,730 votes
10
— Totally Ninja!
74%
From Dusk Till Dawn
9,363 votes
10
— Totally Ninja!
70%
2 Guns
9,308 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Man on Fire
9,111 votes
10
— Totally Ninja!
62%
R.I.P.D.
8,922 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Heat
8,688 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Gone in Sixty Seconds
8,408 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,177 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mad Max
8,110 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Evil Dead
7,199 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Turbo
7,006 votes
10
— Totally Ninja!
69%
DodgeBall: A True Underdog Story
6,970 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Sin City: A Dame to Kill For
6,950 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Sex Tape
6,739 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mad Max 2
6,719 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Let's Be Cops
6,673 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Scream 2
6,516 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Other Woman
6,129 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Bucket List
5,993 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Ride Along
5,472 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jingle All the Way
5,384 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Mad Max Beyond Thunderdome
5,188 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Trading Places
5,143 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Last Vegas
5,038 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Beverly Hills Cop II
4,906 votes
10
— Totally Ninja!
72%
I Love You, Man
4,178 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Waterboy
4,109 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Way Way Back
3,851 votes
10
— Totally Ninja!
69%
My Big Fat Greek Wedding
3,722 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Goofy Movie
3,411 votes
10
— Totally Ninja!
60%
That's My Boy
3,224 votes
10
— Totally Ninja!
56%
The Flintstones
2,801 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blackfish
2,777 votes
10
— Totally Ninja!
66%
What's Your Number?
2,744 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Toy Story That Time Forgot
2,658 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Heist
2,603 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup