trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lesley
6
followers
NJ
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
59
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Avengers
65,521 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,244 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,686 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,617 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,273 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,503 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,813 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,957 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,190 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,469 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,591 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,149 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,753 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,317 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,693 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,693 votes
10
— Totally Ninja!
73%
21 Jump Street
20,080 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,228 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Silver Linings Playbook
18,038 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,509 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,612 votes
10
— Totally Ninja!
72%
We're the Millers
17,577 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Jack Reacher
17,213 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Argo
15,207 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Pitch Perfect
14,771 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,434 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Purge
13,598 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Help
10,441 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Devil's Advocate
10,361 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Flight
9,900 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Warm Bodies
9,617 votes
10
— Totally Ninja!
78%
American Gangster
8,884 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Face/Off
9,120 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Impossible
8,009 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Robin Hood
7,253 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Falling Down
6,095 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Place Beyond the Pines
5,944 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Valkyrie
5,664 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Lawless
5,419 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Walk the Line
5,119 votes
10
— Totally Ninja!
71%
You've Got Mail
5,142 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Mad Max Beyond Thunderdome
5,244 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Rosemary's Baby
4,721 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Host
4,960 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Girl, Interrupted
4,068 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Safety Not Guaranteed
4,034 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Upside Down
3,506 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Case 39
2,944 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Drinking Buddies
2,252 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Manhattan
1,986 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Double Jeopardy
2,054 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Full Monty
1,937 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Food, Inc.
1,413 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Dead Man Walking
1,363 votes
10
— Totally Ninja!
67%
High Crimes
1,141 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Margaret
423 votes
10
— Totally Ninja!
56%
The Day
432 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Gimme Shelter
280 votes
10
— Totally Ninja!
64%
A Place in the Sun
41 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup