trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ade Gibson
2
followers
Luton
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
95
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,401 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,667 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,139 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,169 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,136 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,055 votes
9
— Superb
82%
Up
38,842 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,761 votes
5
— Meh
81%
Toy Story 3
28,064 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,514 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,193 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,193 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,387 votes
8
— Great
68%
Ted
22,344 votes
6
— Fair
72%
Oblivion
21,687 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,447 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,393 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,533 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,173 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,448 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,253 votes
8
— Great
70%
Men in Black 3
16,894 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fast and the Furious
16,878 votes
9
— Superb
71%
TRON: Legacy
16,433 votes
8
— Great
67%
The Hangover Part II
16,223 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,032 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Cars 2
15,305 votes
7
— Good
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,066 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,032 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
14,932 votes
6
— Fair
75%
Superbad
14,764 votes
8
— Great
80%
About Time
14,497 votes
8
— Great
66%
2 Fast 2 Furious
14,090 votes
9
— Superb
63%
The Hangover Part III
13,539 votes
6
— Fair
69%
Fast & Furious
13,527 votes
7
— Good
64%
RoboCop
13,361 votes
7
— Good
80%
Rush
13,140 votes
9
— Superb
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,136 votes
6
— Fair
71%
American Hustle
12,956 votes
7
— Good
66%
The Expendables
12,718 votes
7
— Good
68%
The Bourne Legacy
12,173 votes
7
— Good
69%
Olympus Has Fallen
12,119 votes
8
— Great
77%
The Fault in Our Stars
12,059 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Notebook
11,844 votes
9
— Superb
66%
Transcendence
11,788 votes
9
— Superb
76%
Hercules
11,576 votes
9
— Superb
72%
Flight
9,884 votes
8
— Great
71%
RED 2
9,844 votes
9
— Superb
69%
White House Down
9,812 votes
7
— Good
74%
Zero Dark Thirty
9,438 votes
7
— Good
66%
Need for Speed
9,219 votes
9
— Superb
68%
The A-Team
8,688 votes
7
— Good
70%
The Heat
8,679 votes
7
— Good
64%
Resident Evil: Afterlife
8,113 votes
9
— Superb
68%
Jack Ryan: Shadow Recruit
7,877 votes
9
— Superb
61%
Resident Evil: Retribution
7,779 votes
6
— Fair
72%
Seven Psychopaths
7,252 votes
7
— Good
76%
End of Watch
6,657 votes
9
— Superb
62%
Fifty Shades Freed
6,638 votes
2
— Terrible
69%
Gangster Squad
5,960 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup