trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Luís Leonardo
2
followers
Sintra, Portugal
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
63
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
49,283 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,297 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,129 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,152 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,190 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,431 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,602 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
17,955 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,040 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Hangover Part II
16,187 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Trainspotting
14,444 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Pitch Perfect
14,728 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,774 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The King's Speech
12,793 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
12,702 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Horrible Bosses
12,498 votes
8
— Great
71%
50 First Dates
11,434 votes
7
— Good
71%
Mamma Mia!
8,476 votes
1
— Weak Sauce :(
66%
Due Date
8,045 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Mechanic
7,373 votes
1
— Weak Sauce :(
67%
American Reunion
7,230 votes
7
— Good
75%
The Bucket List
5,973 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Changeling
4,921 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Darjeeling Limited
4,342 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The Bounty Hunter
4,224 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
High Fidelity
3,696 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Elite Squad
3,360 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Killing Them Softly
3,755 votes
3
— Bad
60%
Couples Retreat
3,205 votes
5
— Meh
65%
The Switch
3,054 votes
1
— Weak Sauce :(
55%
Gulliver's Travels
3,306 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Milk
2,719 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Eat Pray Love
2,823 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Delicatessen
1,820 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ghost Dog: The Way of the Samurai
1,829 votes
8
— Great
76%
Volver
1,582 votes
9
— Superb
79%
The World's Fastest Indian
1,370 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Motorcycle Diaries
1,388 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Whatever Works
1,432 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Up in Smoke
1,336 votes
10
— Totally Ninja!
67%
High Crimes
1,135 votes
7
— Good
66%
The Joneses
1,040 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The 51st State
1,028 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Defendor
941 votes
7
— Good
60%
Armored
952 votes
7
— Good
62%
Deception
919 votes
7
— Good
54%
Stone
965 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
French Kiss
847 votes
7
— Good
73%
Micmacs
710 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Le Chef
679 votes
8
— Great
60%
You Will Meet a Tall Dark Stranger
732 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Soul Kitchen
594 votes
7
— Good
67%
Small Time Crooks
554 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Casino Jack
522 votes
5
— Meh
62%
Confessions of a Brazilian Call Girl
467 votes
1
— Weak Sauce :(
60%
Life or Something Like It
475 votes
6
— Fair
53%
Road Trip: Beer Pong
343 votes
1
— Weak Sauce :(
61%
Fireflies in the Garden
266 votes
6
— Fair
66%
Innocent Blood
248 votes
6
— Fair
69%
Knight Rider
166 votes
5
— Meh
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup