trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Chris Banes
5
followers
London
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,364 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,060 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,096 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,402 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,731 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,003 votes
7
— Good
79%
Moana
48,975 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,112 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,773 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,250 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,814 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,510 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,630 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,691 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,421 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,020 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,369 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,886 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,090 votes
7
— Good
76%
Argo
15,186 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,820 votes
7
— Good
76%
Rise of the Guardians
10,182 votes
7
— Good
76%
Lone Survivor
9,537 votes
7
— Good
76%
Lost in Translation
10,469 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,729 votes
7
— Good
75%
The Age of Adaline
8,788 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,463 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,275 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,598 votes
7
— Good
73%
X2
18,047 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,507 votes
7
— Good
73%
Allied
9,871 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,253 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,195 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,189 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,580 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,891 votes
7
— Good
72%
Cloud Atlas
11,927 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,556 votes
7
— Good
72%
A Private War
1,181 votes
7
— Good
72%
The English Patient
2,586 votes
7
— Good
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,940 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,562 votes
7
— Good
72%
Thor
39,404 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,976 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,632 votes
7
— Good
71%
Dara Ó Briain: Crowd Tickler
62 votes
7
— Good
71%
American Hustle
12,970 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,865 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,511 votes
7
— Good
70%
Venom
33,807 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,958 votes
7
— Good
70%
Angels & Demons
11,036 votes
7
— Good
70%
Pitch Perfect 2
11,225 votes
7
— Good
70%
The Legend of Tarzan
17,910 votes
7
— Good
70%
Alan Partridge: Alpha Papa
1,174 votes
7
— Good
70%
The Wedding Ringer
3,988 votes
7
— Good
70%
Legend
8,041 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,231 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup