trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Chris Banes
5
followers
London
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
200
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,691 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,501 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,791 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,513 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,762 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,426 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,070 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,648 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,876 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,744 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,245 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,815 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,238 votes
8
— Great
79%
Moana
48,986 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,791 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,213 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,215 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,483 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,263 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,523 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,128 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,202 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,586 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,261 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,832 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,128 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,266 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,371 votes
6
— Fair
71%
Jurassic World
40,641 votes
7
— Good
72%
Thor
39,414 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,785 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,130 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,355 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,848 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,898 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,236 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,744 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,742 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,594 votes
8
— Great
70%
Venom
33,814 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,669 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,525 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,258 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,571 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,829 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,846 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,011 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,791 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,518 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,459 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,984 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,375 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,168 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,344 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,538 votes
6
— Fair
75%
Despicable Me 2
25,475 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,340 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,030 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,739 votes
6
— Fair
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup