trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ciassou
2
followers
Istanbul, Turkey
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
175
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,789 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,858 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,615 votes
8
— Great
86%
Inception
71,827 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,644 votes
8
— Great
80%
Logan
60,773 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,593 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,920 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,645 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,643 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,616 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,222 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,977 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,624 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,222 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,184 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,441 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,706 votes
8
— Great
74%
Split
32,580 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,544 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,726 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,323 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,319 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,125 votes
8
— Great
84%
Alien
27,330 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,295 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,506 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,315 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,363 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,324 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,033 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,847 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,807 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,330 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,175 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,961 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,842 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,451 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,251 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,579 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,510 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,389 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,285 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,015 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,575 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,465 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,228 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,718 votes
8
— Great
77%
Drive
19,672 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,517 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,823 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,217 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,057 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,502 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,877 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,276 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,942 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,784 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,715 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,546 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup