trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ciassou
2
followers
Istanbul, Turkey
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
424
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Deadpool
108,430 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,314 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,557 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,224 votes
8
— Great
86%
Inception
71,559 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,255 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,750 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,382 votes
8
— Great
80%
Logan
60,603 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,897 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,966 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,170 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,477 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,848 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,856 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,425 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
53,829 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,587 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,332 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,072 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,712 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Endgame
48,688 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,065 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,878 votes
6
— Fair
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,633 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,281 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,679 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,070 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,118 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,005 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,487 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,994 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,440 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,408 votes
6
— Fair
76%
Black Panther
46,277 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
43,342 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,570 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
43,275 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,737 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,003 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,041 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,438 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,206 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,573 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,007 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,254 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
36,882 votes
6
— Fair
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,056 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,808 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,489 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,665 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,964 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,058 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,264 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,867 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,286 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,160 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,167 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,540 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,635 votes
7
— Good
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup