trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cyril
26
followers
Paris, France
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
275
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
87%
Fight Club
49,421 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,940 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,323 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,544 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,433 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,404 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,242 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,326 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,080 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,413 votes
8
— Great
82%
An Adventure in Space and Time
571 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,106 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,768 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,662 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,051 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,647 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,660 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,905 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,537 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,418 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,144 votes
8
— Great
80%
Vertigo
6,489 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,812 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,194 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,420 votes
8
— Great
80%
Persona
1,952 votes
8
— Great
80%
Histoire d'un secret
1 vote
8
— Great
80%
May '68, My Father and Some Nails
1 vote
8
— Great
80%
On Call
2 votes
8
— Great
80%
I Am the People
1 vote
8
— Great
80%
Death of the Serpent God
1 vote
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,476 votes
8
— Great
79%
The Boy and the Beast
2,005 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,077 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,446 votes
8
— Great
79%
The 400 Blows
1,796 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,396 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,164 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,277 votes
8
— Great
78%
Safety Last!
521 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,721 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,117 votes
8
— Great
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,474 votes
8
— Great
78%
Mr. Smith Goes to Washington
1,348 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,548 votes
8
— Great
78%
Every Day a Good Day
52 votes
8
— Great
77%
The Name of the Rose
3,603 votes
8
— Great
77%
Far from Vietnam
19 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
5,959 votes
8
— Great
77%
Mystic River
7,787 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,556 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
16,949 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,345 votes
8
— Great
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,959 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,195 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,726 votes
8
— Great
77%
The Cabinet of Dr. Caligari
1,499 votes
8
— Great
77%
The Night of the Hunter
1,603 votes
8
— Great
77%
The Abyss
6,214 votes
8
— Great
77%
Let the Right One In
4,594 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup