trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Chris
VIP
6
1
follower
Harwich, England
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
917
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
82%
Deadpool
108,130 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,081 votes
7
— Good
85%
Interstellar
71,831 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,555 votes
7
— Good
80%
Logan
60,421 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,014 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,748 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,631 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,453 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,713 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,464 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,013 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,270 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,123 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,990 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
45,907 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,450 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,314 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,033 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,823 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,015 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,040 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,578 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,900 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,797 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,537 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,323 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,239 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,117 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,033 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,638 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,319 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,848 votes
7
— Good
82%
Up
38,629 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,402 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,891 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,746 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,505 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,945 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,875 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,829 votes
7
— Good
79%
Dune
35,770 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,682 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,916 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,637 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,202 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
33,949 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,514 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,423 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,047 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
32,992 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,488 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,419 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,388 votes
7
— Good
74%
Split
32,386 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,379 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,736 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,430 votes
7
— Good
84%
Coco
31,400 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,532 votes
7
— Good
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup