trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Chris Clarke
VIP
6
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
374
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,652 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,469 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,760 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,875 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,397 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,545 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,717 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,273 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,499 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,124 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,953 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,961 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,707 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,726 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,214 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,505 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,978 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,843 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,380 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,096 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,360 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,204 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,187 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,638 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,592 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,505 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,248 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,495 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,252 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,850 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,103 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,753 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,753 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,597 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,567 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,355 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,247 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,574 votes
8
— Great
72%
Thor
39,399 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,157 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,987 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,917 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,523 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,302 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,379 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,140 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,249 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,509 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,174 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,766 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,683 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,207 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,117 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,460 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,064 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,021 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,910 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,735 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,257 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,327 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup