trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jonathan LaCour
VIP
6
1
follower
Los Angeles, CA
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
82
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Arrival
56,478 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,589 votes
8
— Great
79%
Moana
48,881 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,441 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,060 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,237 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,441 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,291 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,569 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,896 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
31,051 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,188 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,112 votes
6
— Fair
76%
The Batman
26,199 votes
5
— Meh
82%
Top Gun: Maverick
24,908 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,411 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,375 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,703 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,922 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,307 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,354 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,406 votes
6
— Fair
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,381 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,854 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,786 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Don't Look Up
19,450 votes
8
— Great
70%
Barbie
19,092 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,879 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,640 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,898 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Thor: Love and Thunder
18,136 votes
6
— Fair
69%
Ocean's Eight
16,857 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,228 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,138 votes
6
— Fair
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,415 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,219 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Uncharted
16,017 votes
5
— Meh
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,404 votes
7
— Good
75%
Elf
14,545 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,265 votes
8
— Great
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,832 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,205 votes
9
— Superb
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,842 votes
8
— Great
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,131 votes
6
— Fair
70%
Jungle Cruise
13,072 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,250 votes
7
— Good
78%
Coraline
11,594 votes
9
— Superb
67%
Nope
12,280 votes
6
— Fair
63%
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
12,519 votes
6
— Fair
70%
Enola Holmes
11,642 votes
7
— Good
72%
Turning Red
9,974 votes
7
— Good
75%
Palm Springs
9,697 votes
7
— Good
73%
Elvis
8,286 votes
8
— Great
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,591 votes
8
— Great
71%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,590 votes
7
— Good
70%
Sonic the Hedgehog 2
7,430 votes
5
— Meh
74%
The Banshees of Inisherin
6,968 votes
6
— Fair
67%
Fall
6,236 votes
2
— Terrible
74%
Air
5,688 votes
9
— Superb
76%
Sing 2
5,454 votes
6
— Fair
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup