Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Clinton Collins
0
Followers
0
Following
WA
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
79%
Mad Max: Fury Road
48,013 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,779 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,275 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,787 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,771 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,554 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
29,726 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,078 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
25,414 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,869 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
23,978 votes
9
— Superb
83%
Aliens
21,394 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,064 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,722 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,171 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,102 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,486 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,483 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,726 votes
9
— Superb
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,119 votes
9
— Superb
74%
Mission: Impossible
16,653 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
15,243 votes
9
— Superb
80%
Fargo
15,060 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,826 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,983 votes
9
— Superb
73%
A Quiet Place Part II
14,832 votes
9
— Superb
76%
Beetlejuice
14,111 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,140 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,787 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,948 votes
9
— Superb
65%
Shrek the Third
13,699 votes
9
— Superb
81%
The Thing
12,250 votes
9
— Superb
77%
Total Recall
12,108 votes
9
— Superb
78%
Blood Diamond
11,706 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,475 votes
9
— Superb
65%
Terminator Salvation
11,563 votes
9
— Superb
76%
The Devil's Advocate
10,610 votes
9
— Superb
67%
Shrek Forever After
10,666 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
10,077 votes
9
— Superb
78%
Lethal Weapon
9,607 votes
9
— Superb
76%
The Machinist
9,123 votes
9
— Superb
76%
True Grit
8,965 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
8,125 votes
9
— Superb
76%
Stardust
8,258 votes
9
— Superb
75%
Promising Young Woman
8,294 votes
9
— Superb
78%
Isle of Dogs
7,996 votes
9
— Superb
73%
GoldenEye
7,700 votes
9
— Superb
78%
The Fugitive
7,397 votes
9
— Superb
76%
Being John Malkovich
7,288 votes
9
— Superb
70%
Death Proof
7,101 votes
9
— Superb
81%
Amadeus
6,354 votes
9
— Superb
80%
Downfall
6,280 votes
9
— Superb
75%
Robin Hood
6,470 votes
9
— Superb
75%
3:10 to Yuma
6,367 votes
9
— Superb
76%
Galaxy Quest
5,974 votes
9
— Superb
72%
Tron
5,788 votes
9
— Superb
79%
Kung Fu Hustle
5,464 votes
9
— Superb
77%
The Wrestler
5,402 votes
9
— Superb
74%
Poltergeist
5,447 votes
9
— Superb
75%
Evil Dead II
5,388 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch