trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Todd McIntyre
VIP
3
0
followers
Phoenix, AZ
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Wolf of Wall Street
49,297 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,974 votes
4
— Poor
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,750 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,195 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,764 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,263 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,944 votes
8
— Great
74%
It
29,154 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,926 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,508 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,211 votes
9
— Superb
70%
Warcraft
21,240 votes
5
— Meh
55%
Fifty Shades of Grey
15,057 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,765 votes
9
— Superb
75%
Bridge of Spies
14,736 votes
8
— Great
70%
Mechanic: Resurrection
13,769 votes
7
— Good
70%
Pitch Perfect 2
11,234 votes
9
— Superb
68%
Masterminds
9,949 votes
3
— Bad
75%
Chef
8,704 votes
8
— Great
68%
How to Be Single
8,054 votes
8
— Great
74%
Fracture
4,836 votes
9
— Superb
80%
Miracles from Heaven
3,365 votes
8
— Great
67%
Wakefield
1,309 votes
3
— Bad
75%
Rent
1,231 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Shortbus
970 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hairspray Live!
381 votes
9
— Superb
66%
SubUrbia
182 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Wiz Live!
172 votes
8
— Great
74%
Garage Sale Mystery: The Deadly Room
167 votes
8
— Great
75%
Garage Sale Mystery: All That Glitters
159 votes
8
— Great
63%
Dear Mr. Gacy
119 votes
8
— Great
64%
1992
37 votes
8
— Great
52%
Grantham & Rose
13 votes
10
— Totally Ninja!
41%
Danny in the Sky
11 votes
5
— Meh
70%
High Stakes
6 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup