trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cobby
VIP
7
5
followers
UK
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,550 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,032 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,488 votes
8
— Great
84%
Coco
31,525 votes
8
— Great
84%
Senna
2,758 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,305 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,411 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,068 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,959 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,568 votes
8
— Great
81%
Bo Burnham: Make Happy
1,268 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,029 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,155 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,500 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,849 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,281 votes
8
— Great
80%
Peter Kay: The Tour That Didn't Tour Tour
120 votes
8
— Great
80%
About Time
14,473 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,628 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,562 votes
8
— Great
79%
Love, Simon
7,727 votes
8
— Great
79%
Moana
48,872 votes
8
— Great
79%
Inside Job
2,920 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,366 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,669 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,064 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,893 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,044 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,669 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,379 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,058 votes
8
— Great
78%
My Life as a Zucchini
1,659 votes
8
— Great
78%
Paddington 2
6,527 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,663 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,778 votes
8
— Great
78%
Moonrise Kingdom
8,588 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,507 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,559 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,469 votes
8
— Great
77%
Amy
2,500 votes
8
— Great
77%
When Harry Met Sally...
5,220 votes
8
— Great
77%
Sully
20,383 votes
8
— Great
77%
Atonement
4,783 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,629 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,277 votes
8
— Great
77%
Drive
19,555 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,646 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
13,787 votes
8
— Great
76%
The Boat That Rocked
2,772 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,625 votes
8
— Great
75%
The Big Sick
8,438 votes
8
— Great
75%
Chef
8,667 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,444 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,121 votes
8
— Great
75%
Fahrenheit 11/9
1,264 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,187 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,344 votes
8
— Great
74%
Manchester by the Sea
11,537 votes
8
— Great
73%
The Post
8,273 votes
8
— Great
73%
Peter Kay: Live & Back on Nights
44 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup