trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cobby
VIP
7
5
followers
UK
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
403
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,411 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,305 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,551 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,550 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,369 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,887 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,064 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,320 votes
6
— Fair
79%
Moana
48,872 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,277 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,121 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,482 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,404 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
46,068 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,563 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,415 votes
3
— Bad
86%
Forrest Gump
43,997 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,256 votes
6
— Fair
73%
Passengers
42,129 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,999 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,670 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,488 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,432 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,812 votes
5
— Meh
76%
Baby Driver
39,708 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,470 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,361 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,032 votes
8
— Great
82%
Up
38,786 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,562 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,319 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,655 votes
6
— Fair
82%
Toy Story
36,486 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,051 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,959 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,849 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,051 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,778 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,285 votes
3
— Bad
80%
Big Hero 6
34,281 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,155 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,058 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,859 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,646 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,509 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,125 votes
6
— Fair
80%
Gone Girl
32,628 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,562 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,551 votes
5
— Meh
82%
Jurassic Park
32,528 votes
4
— Poor
78%
Despicable Me
32,507 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,225 votes
6
— Fair
84%
Coco
31,525 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,677 votes
5
— Meh
79%
Ratatouille
30,669 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,629 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,622 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,568 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,452 votes
4
— Poor
75%
Finding Dory
30,363 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup