trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
CompuTechnoPro:tm:
18
followers
Dhaka, Bangladesh
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
721
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
82%
Deadpool
108,518 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,370 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,795 votes
7
— Good
80%
Logan
60,645 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,209 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,531 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,451 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,025 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,883 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,880 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,635 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,635 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,741 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,390 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,035 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,429 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,162 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,147 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,593 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,448 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,193 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,412 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,218 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,779 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,043 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,701 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,575 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,288 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,193 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,747 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,502 votes
7
— Good
72%
Thor
39,348 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,042 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,350 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,996 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,916 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,838 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,465 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,100 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,880 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,792 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,251 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,307 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,304 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,202 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,090 votes
7
— Good
70%
Venom
33,762 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,531 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,191 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,186 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,135 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,666 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,602 votes
7
— Good
74%
Split
32,505 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,231 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,935 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,727 votes
7
— Good
84%
Coco
31,567 votes
7
— Good
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup