trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
kyle
0
followers
Omicron Persei 8
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,870 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,033 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,593 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,174 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,672 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,173 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,987 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,765 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,996 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,636 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,108 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,990 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,311 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,358 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,492 votes
8
— Great
84%
Alien
27,343 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,797 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,398 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,973 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,671 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,536 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,686 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,392 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,941 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,154 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,458 votes
8
— Great
72%
The Mask
15,492 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,284 votes
8
— Great
68%
Kick-Ass 2
12,874 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,150 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,272 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup