trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cooper Lacasse
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
139
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,525 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,376 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,314 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,800 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,214 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,888 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,452 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,883 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,125 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,037 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,429 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,595 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,195 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,446 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,033 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,486 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,845 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,290 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,508 votes
7
— Good
72%
Thor
39,350 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,693 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,466 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,794 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,251 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,838 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,569 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,604 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,680 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,531 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,197 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,090 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,537 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,788 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,749 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,229 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,422 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,637 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,683 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,501 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,434 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,576 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,212 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,520 votes
7
— Good
73%
Cars
26,698 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,195 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,255 votes
7
— Good
76%
300
25,088 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,688 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,821 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,780 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,188 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
24,867 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,116 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,580 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,726 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,344 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,744 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,597 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,873 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup