trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cooper Lacasse
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
122
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,635 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,317 votes
8
— Great
86%
Inception
71,628 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,955 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,636 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,545 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,149 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,525 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,782 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,044 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,702 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,531 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,045 votes
8
— Great
82%
Up
38,828 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,620 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,350 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,840 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,518 votes
8
— Great
79%
Dune
36,335 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,996 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,082 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,811 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,307 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,305 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,202 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,094 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,164 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,666 votes
8
— Great
74%
Split
32,505 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,936 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,459 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,890 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,722 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,712 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,245 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,218 votes
8
— Great
74%
It
29,078 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,049 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,957 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,782 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,295 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,054 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,969 votes
8
— Great
84%
Alien
27,227 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,233 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,130 votes
8
— Great
83%
Memento
25,812 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,477 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,305 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,299 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,130 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,974 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,650 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,383 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,956 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup