Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
craxter
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
663
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
82%
Deadpool
112,176 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,430 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
76,684 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,005 votes
8
— Great
86%
Inception
73,576 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,710 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
67,086 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,227 votes
8
— Great
80%
Logan
62,131 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,404 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
57,621 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,254 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,539 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,909 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,222 votes
5
— Meh
81%
Iron Man
55,203 votes
8
— Great
64%
Suicide Squad
59,531 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
50,984 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,876 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,679 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,569 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,234 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,579 votes
9
— Superb
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,488 votes
5
— Meh
79%
Thor: Ragnarok
49,915 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,041 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,394 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,270 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,061 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,274 votes
6
— Fair
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,810 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,869 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,869 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
45,674 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,976 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
44,664 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,964 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,186 votes
7
— Good
80%
Inside Out
45,885 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,062 votes
7
— Good
79%
Zootopia
45,356 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,017 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,205 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,081 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,565 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,661 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,147 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,978 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,628 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,209 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,853 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,828 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,622 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
39,969 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,743 votes
5
— Meh
76%
Baby Driver
40,602 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,116 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,960 votes
5
— Meh
84%
The Lion King
38,172 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,697 votes
9
— Superb
1
2
3
10
11
12
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch