trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
CrescentMovie
0
followers
Virginia
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Doctor Strange
65,730 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,265 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,004 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,689 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,588 votes
7
— Good
84%
Alien
27,179 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,439 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,111 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,816 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,014 votes
9
— Superb
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,020 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
The Evil Dead
6,686 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Gerald's Game
5,715 votes
9
— Superb
75%
Evil Dead II
5,248 votes
9
— Superb
69%
Star Trek: The Motion Picture
4,439 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Trek: Generations
4,094 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Scrooged
4,016 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Dead
2,909 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Curse of Chucky
2,383 votes
8
— Great
71%
Day of the Dead
1,709 votes
10
— Totally Ninja!
79%
White Christmas
1,550 votes
10
— Totally Ninja!
72%
20,000 Leagues Under the Sea
1,247 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Phantasm
1,052 votes
7
— Good
50%
Day of the Dead: Bloodline
1,214 votes
7
— Good
64%
Lifeforce
1,041 votes
7
— Good
68%
Henry: Portrait of a Serial Killer
998 votes
5
— Meh
63%
Basket Case
575 votes
8
— Great
71%
Quest for Fire
525 votes
10
— Totally Ninja!
62%
It Stains the Sands Red
566 votes
8
— Great
63%
Return of the Living Dead III
542 votes
9
— Superb
50%
Survival of the Dead
603 votes
6
— Fair
62%
City of the Living Dead
458 votes
7
— Good
56%
The Dead
280 votes
5
— Meh
56%
Nightmare City
156 votes
6
— Fair
46%
Alienate
170 votes
7
— Good
56%
Zombies
147 votes
5
— Meh
61%
Two Thousand Maniacs!
133 votes
9
— Superb
61%
The Beast Within
128 votes
9
— Superb
51%
Zombie Flesh Eaters 2
117 votes
1
— Weak Sauce :(
62%
Reform School Girls
84 votes
7
— Good
77%
Flying Monsters 3D with David Attenborough
69 votes
8
— Great
77%
Flight of the Butterflies
68 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Tricked
69 votes
8
— Great
67%
Chariots of the Gods
63 votes
7
— Good
41%
The Phoenix Project
69 votes
7
— Good
35%
Day of the Dead 2: Contagium
71 votes
5
— Meh
36%
Night of the Living Dead: Resurrection
58 votes
7
— Good
52%
Confessions of a Serial Killer
26 votes
10
— Totally Ninja!
43%
Cell Count
22 votes
5
— Meh
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup