trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
crimsonknave
1
follower
Omicron Persei 8
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
57
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
89%
Game of Thrones
130,809 votes
8
— Great
92%
Breaking Bad
96,959 votes
7
— Good
79%
The Big Bang Theory
60,871 votes
6
— Fair
89%
Sherlock
47,044 votes
8
— Great
81%
How I Met Your Mother
41,359 votes
8
— Great
84%
Dexter
38,916 votes
5
— Meh
83%
Supernatural
24,866 votes
8
— Great
86%
Fringe
23,355 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Community
20,186 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,049 votes
9
— Superb
87%
Doctor Who
18,646 votes
9
— Superb
90%
Firefly
17,557 votes
9
— Superb
86%
Fargo
15,320 votes
9
— Superb
76%
Once Upon a Time
14,842 votes
7
— Good
88%
Battlestar Galactica
14,095 votes
8
— Great
85%
The Expanse
12,920 votes
9
— Superb
83%
Orphan Black
12,297 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Stargate SG-1
9,146 votes
8
— Great
87%
Star Trek: The Next Generation
8,249 votes
6
— Fair
77%
Continuum
7,232 votes
9
— Superb
71%
The Lord of the Rings: The Rings of Power
7,177 votes
8
— Great
88%
Cowboy Bebop
6,734 votes
8
— Great
84%
Stargate Atlantis
6,498 votes
7
— Good
81%
Eureka
6,231 votes
6
— Fair
85%
Last Week Tonight with John Oliver
5,990 votes
9
— Superb
79%
Warehouse 13
5,658 votes
9
— Superb
73%
Sleepy Hollow
5,246 votes
6
— Fair
80%
Stargate Universe
4,875 votes
7
— Good
83%
Star Trek: Deep Space Nine
4,550 votes
9
— Superb
71%
Defiance
4,338 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dollhouse
4,131 votes
8
— Great
79%
Torchwood
3,937 votes
7
— Good
84%
Farscape
3,036 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Black Books
2,895 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Lost Girl
2,884 votes
8
— Great
67%
Extant
2,582 votes
7
— Good
69%
Hemlock Grove
2,515 votes
4
— Poor
74%
Caprica
2,485 votes
6
— Fair
85%
Blackadder
2,388 votes
8
— Great
84%
Babylon 5
2,311 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Gurren Lagann
2,103 votes
9
— Superb
84%
Red Dwarf
2,087 votes
8
— Great
85%
Doctor Who
2,002 votes
8
— Great
84%
Doctor Horrible's Sing-Along Blog
1,992 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sanctuary
1,975 votes
8
— Great
70%
Dracula
1,956 votes
7
— Good
86%
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
1,409 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ergo Proxy
1,152 votes
8
— Great
78%
DARKER THAN BLACK
1,035 votes
9
— Superb
76%
The Dresden Files
816 votes
8
— Great
78%
8 Out of 10 Cats
314 votes
6
— Fair
75%
Gungrave
256 votes
8
— Great
69%
Hyperdrive
121 votes
8
— Great
61%
The Wil Wheaton Project
103 votes
7
— Good
71%
Gun x Sword
79 votes
8
— Great
68%
Was It Something I Said?
71 votes
8
— Great
65%
The Bleak Old Shop of Stuff
36 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup