trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
robert blackiston
5
followers
America
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
The Dark Knight Rises
46,201 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,114 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,227 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,632 votes
10
— Totally Ninja!
76%
28 Days Later
14,130 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Unforgiven
6,978 votes
10
— Totally Ninja!
73%
[REC]
6,019 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,474 votes
10
— Totally Ninja!
66%
[REC]²
2,752 votes
10
— Totally Ninja!
54%
[REC]³ Genesis
1,902 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Three Colors: Blue
1,784 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Black Crab
1,729 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Nightingale
1,577 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Cabinet of Dr. Caligari
1,502 votes
4
— Poor
69%
The Miseducation of Cameron Post
1,457 votes
10
— Totally Ninja!
57%
[REC]⁴ Apocalypse
1,351 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Invasion of the Body Snatchers
1,230 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Death Wish
1,200 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Palo Alto
988 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Sex and Lucía
778 votes
10
— Totally Ninja!
57%
Contracted
747 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Omega Man
741 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Demons
659 votes
10
— Totally Ninja!
50%
Baise-moi
546 votes
10
— Totally Ninja!
62%
My Name Is Vendetta
536 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Womb
509 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Lost and Delirious
504 votes
10
— Totally Ninja!
75%
After the Wedding
429 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Manon of the Spring
408 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Big Country
387 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Betty Blue
370 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Curse of Frankenstein
337 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Snatchers
336 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Brides of Dracula
295 votes
10
— Totally Ninja!
55%
Immoral Tales
274 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Affliction
266 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Europa Europa
257 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Man from Laramie
256 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Let's Scare Jessica to Death
213 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Triage
205 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Night Stalker
177 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Baby Face
163 votes
10
— Totally Ninja!
66%
A Nos Amours
163 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Napoléon
151 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Beau Pere
150 votes
10
— Totally Ninja!
51%
Demonic Toys
137 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Secret Things
136 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Frankenstein Must Be Destroyed
126 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Evil of Frankenstein
122 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Luna's Revenge
120 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Somersault
107 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Beautiful Kate
103 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Playing with Love
101 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Boogens
99 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Madrid, 1987
94 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Scent of Rain & Lightning
90 votes
4
— Poor
69%
Alaska
81 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Oblong Box
75 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Under the Sun of Satan
68 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Cry of the Banshee
60 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup