Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Crocsx
2
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
164
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
111,069 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
75,933 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
66,611 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,851 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,022 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,346 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,892 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,529 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,384 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,039 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
49,674 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,015 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
46,510 votes
8
— Great
81%
Joker
47,771 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
45,516 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,858 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,323 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,408 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,854 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,240 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,189 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,846 votes
8
— Great
80%
Inside Out
45,224 votes
8
— Great
80%
Zootopia
45,078 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,690 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,167 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,774 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,643 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,267 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,464 votes
8
— Great
82%
Up
39,383 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,300 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,608 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
40,025 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,515 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,022 votes
8
— Great
79%
Dune
37,608 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,275 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,494 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,362 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,463 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,956 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,624 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,323 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,680 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,660 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,221 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,173 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,651 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,019 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,576 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,770 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,892 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,096 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,306 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,235 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,621 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,434 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,512 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,936 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup