trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
d2freak
VIP
4
21
followers
Sweden
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
251
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
91%
The Shawshank Redemption
42,600 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,529 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,784 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,269 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,593 votes
7
— Good
82%
Perfect Blue
4,093 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,215 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,707 votes
7
— Good
81%
The Thing
11,833 votes
7
— Good
81%
Song of the Sea
3,011 votes
7
— Good
81%
Joker
46,929 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,654 votes
7
— Good
80%
Sing Street
4,517 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,969 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,707 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,483 votes
7
— Good
78%
BECK
73 votes
7
— Good
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,005 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,694 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,280 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,583 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,035 votes
7
— Good
77%
What We Do in the Shadows
10,264 votes
7
— Good
77%
Let the Right One In
4,599 votes
7
— Good
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,714 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,541 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,752 votes
7
— Good
76%
300
25,145 votes
7
— Good
76%
The NeverEnding Story
7,180 votes
7
— Good
76%
In China They Eat Dogs
359 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,542 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,721 votes
7
— Good
76%
Beverly Hills Cop
7,781 votes
7
— Good
76%
Mune: Guardian of the Moon
918 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,137 votes
7
— Good
76%
Big Trouble in Little China
5,231 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,649 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,406 votes
7
— Good
75%
Toy Story of Terror!
2,524 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,213 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,250 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,574 votes
7
— Good
75%
K-PAX
4,590 votes
7
— Good
75%
We Need to Talk About Kevin
4,380 votes
7
— Good
75%
Saw
14,280 votes
7
— Good
74%
The Keeper of Lost Causes
1,215 votes
7
— Good
74%
Hocus Pocus
8,296 votes
7
— Good
74%
The Vanishing
958 votes
7
— Good
74%
The Absent One
1,054 votes
7
— Good
74%
Technotise: Edit and I
90 votes
7
— Good
73%
Highlander
4,977 votes
7
— Good
73%
A Knight's Tale
6,024 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,377 votes
7
— Good
73%
Troy
12,681 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,501 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,183 votes
7
— Good
73%
Blade
13,583 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,348 votes
7
— Good
73%
The Disaster Artist
7,040 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,098 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup