trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
d2freak
VIP
4
21
followers
Sweden
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,791 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,579 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,041 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,695 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,223 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,030 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,062 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
20,979 votes
9
— Superb
70%
Snowpiercer
19,122 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,703 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,453 votes
9
— Superb
76%
Toy Story 4
16,660 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
15,792 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,466 votes
9
— Superb
75%
Love Actually
12,836 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
11,868 votes
9
— Superb
78%
Coraline
11,639 votes
9
— Superb
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,396 votes
9
— Superb
68%
Escape Room
9,987 votes
9
— Superb
69%
Puss in Boots
9,700 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,463 votes
9
— Superb
71%
There's Something About Mary
7,487 votes
9
— Superb
79%
The Boondock Saints
7,120 votes
9
— Superb
65%
X
7,062 votes
9
— Superb
70%
EuroTrip
6,357 votes
9
— Superb
77%
The Crow
6,324 votes
9
— Superb
75%
Perfume: The Story of a Murderer
5,921 votes
9
— Superb
65%
The Ritual
5,502 votes
9
— Superb
67%
Oculus
5,060 votes
9
— Superb
77%
Boogie Nights
4,825 votes
9
— Superb
73%
I Origins
4,695 votes
9
— Superb
72%
Smallfoot
4,588 votes
9
— Superb
62%
Circle
3,428 votes
9
— Superb
60%
Splice
3,133 votes
9
— Superb
75%
Jacob's Ladder
2,905 votes
9
— Superb
69%
Space Sweepers
2,652 votes
9
— Superb
69%
Stonehearst Asylum
2,501 votes
9
— Superb
65%
Creep
2,459 votes
9
— Superb
65%
Ali G Indahouse
2,404 votes
9
— Superb
72%
Next Gen
2,124 votes
9
— Superb
67%
The Awakening
1,961 votes
9
— Superb
68%
The Good Neighbor
1,955 votes
9
— Superb
66%
13 Sins
1,886 votes
9
— Superb
62%
Would You Rather
1,731 votes
9
— Superb
71%
Death Note
1,356 votes
9
— Superb
73%
A Monster in Paris
1,214 votes
9
— Superb
64%
Open Grave
1,186 votes
9
— Superb
66%
Afflicted
1,157 votes
9
— Superb
76%
Along with the Gods: The Two Worlds
1,131 votes
9
— Superb
63%
A Christmas Horror Story
1,077 votes
9
— Superb
59%
Tales of Halloween
955 votes
9
— Superb
68%
The Wizard
689 votes
9
— Superb
61%
Beyond the Black Rainbow
669 votes
9
— Superb
71%
Jack and the Cuckoo-Clock Heart
598 votes
9
— Superb
68%
Ronal the Barbarian
580 votes
9
— Superb
67%
As the Gods Will
567 votes
9
— Superb
61%
Mythica: The Darkspore
558 votes
9
— Superb
62%
The Den
555 votes
9
— Superb
62%
Baskin
527 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup