trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gabriel Kerautret
1
follower
Auray
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
610
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
83%
Guardians of the Galaxy
96,670 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,968 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,767 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,539 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
66,005 votes
8
— Great
80%
Logan
60,822 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,360 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,047 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,169 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,581 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
46,322 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,281 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,754 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,652 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,317 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,271 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,181 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,642 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,533 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,330 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,967 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,211 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,268 votes
6
— Fair
74%
Captain America: The First Avenger
41,189 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,021 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,920 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,207 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,327 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,084 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,141 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,233 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,094 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,893 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,946 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,726 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,299 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,819 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,639 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,707 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,566 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,283 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,380 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,808 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,872 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,873 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,911 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,375 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,571 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,762 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,828 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,153 votes
9
— Superb
72%
The Maze Runner
28,024 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,217 votes
8
— Great
73%
Cars
26,813 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,855 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,579 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,549 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ghost in the Shell
26,590 votes
6
— Fair
72%
Pacific Rim
25,774 votes
10
— Totally Ninja!
74%
I Am Legend
25,010 votes
8
— Great
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup