trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gabriel Kerautret
1
follower
Auray
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
181
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
92%
Breaking Bad
97,429 votes
10
— Totally Ninja!
91%
Band of Brothers
16,560 votes
10
— Totally Ninja!
90%
Firefly
17,605 votes
9
— Superb
89%
Cosmos
5,075 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Game of Thrones
131,291 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Sherlock
47,203 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Battlestar Galactica
14,134 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Stargate SG-1
9,185 votes
9
— Superb
87%
The Shield
4,386 votes
9
— Superb
86%
Friday Night Lights
2,715 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Fringe
23,411 votes
10
— Totally Ninja!
85%
House
29,975 votes
9
— Superb
85%
Friends
41,427 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Justified
6,426 votes
9
— Superb
84%
Community
20,277 votes
6
— Fair
84%
Veronica Mars
5,166 votes
8
— Great
84%
Hannibal
15,088 votes
9
— Superb
84%
Dexter
39,070 votes
9
— Superb
84%
Generation Kill
2,371 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Person of Interest
16,125 votes
9
— Superb
84%
Stargate Atlantis
6,525 votes
9
— Superb
84%
The Good Wife
5,524 votes
9
— Superb
84%
The Pacific
5,669 votes
9
— Superb
84%
Suits
24,281 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Luther
7,669 votes
9
— Superb
83%
Orphan Black
12,337 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Supernatural
24,933 votes
5
— Meh
83%
Gilmore Girls
6,620 votes
9
— Superb
83%
Banshee
7,515 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Americans
8,941 votes
10
— Totally Ninja!
83%
MythBusters
4,721 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psych
6,551 votes
8
— Great
83%
White Collar
10,064 votes
9
— Superb
83%
Star Wars: The Clone Wars
6,121 votes
8
— Great
83%
The Originals
7,416 votes
8
— Great
82%
The Unit
1,420 votes
8
— Great
82%
Chuck
12,392 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Strike Back
2,393 votes
8
— Great
82%
Californication
11,264 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Outlander
6,942 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Black Sails
7,816 votes
9
— Superb
82%
The Killing
5,864 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Parenthood
1,554 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Castle
11,674 votes
9
— Superb
82%
Rectify
1,867 votes
9
— Superb
82%
24
11,242 votes
8
— Great
81%
The Leftovers
7,781 votes
8
— Great
81%
Eureka
6,243 votes
8
— Great
81%
The Mentalist
12,336 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Leverage
3,892 votes
7
— Good
81%
How I Met Your Mother
41,534 votes
8
— Great
80%
Teen Wolf
9,840 votes
9
— Superb
80%
One Tree Hill
2,904 votes
8
— Great
80%
Burn Notice
5,385 votes
7
— Good
80%
The Fosters
1,689 votes
8
— Great
80%
NCIS
7,725 votes
8
— Great
80%
Lie to Me
7,305 votes
9
— Superb
80%
Stargate Universe
4,890 votes
9
— Superb
80%
The Blacklist
17,806 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Bates Motel
7,912 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup