trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
dalethefarmer
0
followers
New York
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
198
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,851 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,619 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,903 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,684 votes
8
— Great
86%
Inception
71,882 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,966 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,688 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,791 votes
6
— Fair
78%
Avatar
60,143 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,232 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,336 votes
6
— Fair
77%
Arrival
56,720 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,020 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,554 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,043 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,908 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,817 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,623 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,781 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,027 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,044 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,004 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,282 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,581 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,289 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,161 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,517 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,421 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,645 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,244 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,287 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,889 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,189 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,685 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,463 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,079 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,728 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,691 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,304 votes
7
— Good
70%
Venom
33,849 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,099 votes
4
— Poor
81%
Spider-Man: No Way Home
31,257 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,221 votes
5
— Meh
78%
X-Men: Days of Future Past
31,553 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,741 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,789 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,336 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,554 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,603 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,495 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,415 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Star Trek Beyond
26,550 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,149 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,186 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sing
25,465 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,586 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,789 votes
6
— Fair
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,754 votes
7
— Good
63%
The Mummy
25,299 votes
5
— Meh
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,395 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup