trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel Besserer
VIP
OG
12
2
followers
Weißenhorn
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
55
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
John Wick
51,033 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,107 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,458 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,469 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,443 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,977 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,785 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,462 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,627 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,496 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,156 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,096 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,394 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,682 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,048 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,613 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,548 votes
9
— Superb
68%
Ted
22,313 votes
7
— Good
69%
Life
21,842 votes
6
— Fair
79%
Shaun of the Dead
19,576 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,365 votes
10
— Totally Ninja!
71%
22 Jump Street
16,825 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,227 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,583 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Super 8
11,462 votes
9
— Superb
65%
Jumper
9,835 votes
7
— Good
76%
RoboCop
9,617 votes
8
— Great
81%
Akira
8,511 votes
8
— Great
78%
Lucky Number Slevin
7,914 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Orphan
7,105 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Paranormal Activity
6,875 votes
6
— Fair
75%
The Lincoln Lawyer
6,101 votes
7
— Good
73%
[REC]
5,994 votes
7
— Good
76%
Army of Darkness
5,975 votes
7
— Good
72%
The Descent
5,934 votes
6
— Fair
68%
Eagle Eye
5,325 votes
8
— Great
71%
Triangle
4,830 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Man on a Ledge
4,825 votes
9
— Superb
72%
Hard Candy
4,061 votes
5
— Meh
71%
Let Me In
3,419 votes
9
— Superb
80%
Nimona
3,308 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Forbidden Kingdom
2,782 votes
8
— Great
64%
Mirrors
2,620 votes
8
— Great
64%
Chloe
1,880 votes
8
— Great
72%
The Crimson Rivers
1,632 votes
8
— Great
57%
My Bloody Valentine
1,412 votes
6
— Fair
61%
Emelie
1,295 votes
8
— Great
61%
Don't Be Afraid of the Dark
1,252 votes
7
— Good
72%
A Whisker Away
1,251 votes
9
— Superb
70%
Shutter
1,213 votes
6
— Fair
59%
The Ward
1,170 votes
8
— Great
59%
The Messengers
961 votes
8
— Great
52%
Nobody Sleeps in the Woods Tonight
895 votes
5
— Meh
73%
My Little Pony: Equestria Girls
698 votes
9
— Superb
62%
Hell & Back
535 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup