trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Danielle Lauren
21
followers
Lancashire, England
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
62
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,531 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,446 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,137 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
36,014 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,123 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,813 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,511 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,824 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Ghostbusters
22,476 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Monsters University
21,641 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,461 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,200 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,537 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,497 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,477 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Mummy
16,354 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fast Five
15,075 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Pitch Perfect
14,772 votes
10
— Totally Ninja!
66%
2 Fast 2 Furious
14,146 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Spy
13,791 votes
10
— Totally Ninja!
74%
RED
13,584 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Dallas Buyers Club
13,162 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,592 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Easy A
12,100 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Salt
11,973 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pitch Perfect 2
11,237 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Juno
11,215 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,872 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Liar Liar
9,099 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bridesmaids
8,848 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Heat
8,701 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Hocus Pocus
8,304 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Matilda
7,827 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Clueless
5,946 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Jennifer's Body
5,720 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Girls Trip
5,237 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Carol
4,918 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Sister Act
4,894 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hamilton
4,512 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Charlie's Angels: Full Throttle
4,041 votes
10
— Totally Ninja!
68%
She's the Man
3,994 votes
10
— Totally Ninja!
69%
My Big Fat Greek Wedding
3,729 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Just Friends
3,175 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Sister Act 2: Back in the Habit
2,744 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The House Bunny
2,675 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Whip It
1,878 votes
10
— Totally Ninja!
57%
Bachelorette
1,616 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Baby Mama
1,227 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Imagine Me & You
1,152 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Bo Burnham: What.
859 votes
10
— Totally Ninja!
66%
D.E.B.S.
653 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Summerland
464 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Amy Schumer: Live at the Apollo
372 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Chelsea Peretti: One of the Greats
276 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Amy Schumer: Mostly Sex Stuff
180 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Peter Kay: The Tour That Didn't Tour Tour
120 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Tiffany Haddish: Black Mitzvah
90 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Frankie Boyle: Live
77 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Peter Kay: Live at the Bolton Albert Halls
75 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Peter Kay: Live at the Manchester Arena
35 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup