trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
darkpact
1
follower
Berlin, Germany
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
127
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
84%
Star Wars
41,880 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,482 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,008 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,425 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,596 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,674 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,707 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,809 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,311 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,572 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,114 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,649 votes
7
— Good
74%
Brave
24,104 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,877 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,700 votes
7
— Good
77%
Drive
19,656 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,058 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,206 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,018 votes
7
— Good
73%
X2
18,064 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,493 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,590 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,293 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,305 votes
7
— Good
71%
In Time
17,451 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,988 votes
7
— Good
81%
Gran Torino
15,933 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,727 votes
7
— Good
73%
The Great Gatsby
15,349 votes
7
— Good
67%
Hancock
16,020 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,825 votes
7
— Good
68%
Men in Black II
15,393 votes
7
— Good
70%
The Da Vinci Code
15,135 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,702 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
14,099 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,776 votes
7
— Good
73%
Blade
13,588 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
13,957 votes
7
— Good
73%
The Simpsons Movie
13,410 votes
7
— Good
68%
Night at the Museum
13,587 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 2
12,861 votes
7
— Good
65%
Shrek the Third
13,415 votes
7
— Good
69%
Ocean's Twelve
12,477 votes
7
— Good
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,496 votes
7
— Good
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
11,883 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,283 votes
7
— Good
77%
Lilo & Stitch
11,231 votes
7
— Good
71%
Ice Age: The Meltdown
11,699 votes
7
— Good
72%
Live Free or Die Hard
11,533 votes
7
— Good
75%
Gremlins
11,165 votes
7
— Good
71%
Rio
11,452 votes
7
— Good
64%
Mission: Impossible II
11,979 votes
7
— Good
72%
The Proposal
10,821 votes
7
— Good
73%
Rush Hour
10,437 votes
7
— Good
74%
Speed
10,218 votes
7
— Good
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,104 votes
7
— Good
68%
Ice Age: Continental Drift
9,924 votes
7
— Good
65%
Jumper
9,867 votes
7
— Good
69%
Space Jam
9,464 votes
7
— Good
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,392 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup