Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
DarthZelda
7
Followers
4
Following
Brno, Czech Republic
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
162
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Inception
73,747 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
67,206 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,896 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,698 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,361 votes
9
— Superb
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,552 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,559 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,397 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
47,965 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,031 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,234 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
40,678 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,025 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
37,311 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
34,472 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,644 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
34,182 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,966 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
34,455 votes
8
— Great
66%
Justice League
32,001 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,843 votes
9
— Superb
81%
Top Gun: Maverick
26,204 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,723 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
23,936 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fate of the Furious
25,074 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,573 votes
9
— Superb
73%
Free Guy
24,273 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Hitman's Bodyguard
23,882 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,561 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,739 votes
9
— Superb
71%
Central Intelligence
23,222 votes
9
— Superb
69%
Spectre
23,552 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,762 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,528 votes
8
— Great
63%
Assassin's Creed
23,633 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,210 votes
9
— Superb
70%
Warcraft
21,485 votes
9
— Superb
62%
Ghostbusters
22,673 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
21,007 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,912 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Nobody
20,042 votes
8
— Great
68%
Tomb Raider
20,788 votes
9
— Superb
73%
Furious 7
19,826 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
19,136 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aladdin
19,402 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
17,454 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
17,451 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 4
17,393 votes
9
— Superb
73%
Top Gun
17,535 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,734 votes
8
— Great
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,743 votes
9
— Superb
67%
Alice in Wonderland
16,999 votes
8
— Great
67%
Uncharted
16,501 votes
8
— Great
63%
Transformers: Age of Extinction
16,877 votes
5
— Meh
75%
Superbad
15,312 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,349 votes
9
— Superb
61%
The Matrix Resurrections
16,811 votes
9
— Superb
75%
Encanto
14,808 votes
9
— Superb
63%
Ad Astra
15,815 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
14,122 votes
9
— Superb
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch