trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fennec
1
follower
The Sanctuary
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
84
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,729 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,704 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,224 votes
7
— Good
81%
Wonder
11,025 votes
7
— Good
80%
Sing Street
4,523 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,706 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,995 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,702 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,574 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
18,849 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,941 votes
7
— Good
76%
The Zookeeper's Wife
3,409 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,879 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,792 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,039 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,529 votes
7
— Good
75%
The Big Sick
8,465 votes
7
— Good
75%
The Karate Kid
8,848 votes
7
— Good
75%
Storks
12,397 votes
7
— Good
74%
My Sister's Keeper
2,285 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,873 votes
7
— Good
74%
Brave
24,128 votes
7
— Good
74%
Alice in Wonderland
8,306 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,505 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,002 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 2
12,888 votes
7
— Good
73%
Soul Surfer
1,559 votes
7
— Good
73%
Cars
26,804 votes
7
— Good
73%
Hotel Transylvania
15,775 votes
7
— Good
73%
Moonlight
14,297 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,200 votes
7
— Good
73%
In America
384 votes
7
— Good
73%
Cinderella
9,532 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,498 votes
7
— Good
72%
Stronger
2,620 votes
7
— Good
72%
Meet the Robinsons
5,678 votes
7
— Good
72%
The Great Mouse Detective
2,379 votes
7
— Good
72%
Aladdin
19,093 votes
7
— Good
72%
Team America: World Police
4,282 votes
7
— Good
72%
The Secret Life of Pets 2
8,149 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,387 votes
7
— Good
72%
Dumbo
7,409 votes
7
— Good
72%
It's Kind of a Funny Story
3,881 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,634 votes
7
— Good
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,967 votes
7
— Good
72%
Thor
39,463 votes
7
— Good
71%
Why Him?
15,269 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,755 votes
7
— Good
71%
American Hustle
12,981 votes
7
— Good
70%
Meet the Parents
8,554 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,659 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,342 votes
7
— Good
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,406 votes
7
— Good
70%
Fist Fight
9,387 votes
7
— Good
69%
The Lorax
7,227 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,319 votes
7
— Good
69%
Daddy's Home
11,565 votes
7
— Good
69%
DodgeBall: A True Underdog Story
6,987 votes
7
— Good
69%
Rio 2
6,672 votes
7
— Good
68%
Ice Age: Continental Drift
9,941 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup