Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Fennec
1
Follower
1
Following
The Sanctuary
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
416
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
112,620 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,772 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
77,027 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,463 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Inception
73,888 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,944 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
67,308 votes
7
— Good
87%
The Matrix
63,505 votes
7
— Good
80%
Logan
62,318 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,665 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,439 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
57,074 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
55,443 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Suicide Squad
59,659 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
51,235 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
53,088 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
Spider-Man: Homecoming
53,859 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,780 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,482 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,837 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,913 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
49,418 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,059 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,480 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,043 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,994 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,475 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
48,102 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,151 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
47,332 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,173 votes
7
— Good
79%
Zootopia
45,473 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
45,332 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,736 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,298 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,769 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,343 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
39,852 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
40,730 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,821 votes
5
— Meh
73%
Iron Man 2
41,244 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
41,085 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,303 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
40,431 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,285 votes
9
— Superb
72%
Thor
40,168 votes
7
— Good
82%
Toy Story
37,461 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,937 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
36,792 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,109 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,361 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,723 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,372 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
35,013 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,554 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
34,523 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,373 votes
7
— Good
84%
Coco
32,494 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
34,217 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
34,083 votes
9
— Superb
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch