trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Shawn Dean
VIP
6
0
followers
Omicron Persei 8
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
216
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
81%
The Martian
51,561 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,693 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,105 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,099 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,987 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,396 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,975 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,998 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,468 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,138 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,786 votes
8
— Great
72%
Thor
39,296 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,008 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,976 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,966 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,029 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,045 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,037 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,625 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,154 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,513 votes
8
— Great
84%
Coco
31,505 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,642 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,553 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,012 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,527 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,521 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,373 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,459 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,173 votes
8
— Great
73%
Cars
26,653 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,467 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,182 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,157 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,095 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,777 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,652 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,268 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,099 votes
8
— Great
76%
300
25,052 votes
8
— Great
72%
Jason Bourne
24,849 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,737 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,642 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,194 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,092 votes
8
— Great
74%
Brave
24,047 votes
8
— Great
77%
Men in Black
23,955 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,709 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,613 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,180 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,158 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,077 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,563 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,430 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,372 votes
8
— Great
68%
Ted
22,312 votes
8
— Great
75%
X-Men
21,980 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,792 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,717 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,191 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup