trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Shawn Dean
VIP
6
0
followers
Omicron Persei 8
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
576
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
83%
Guardians of the Galaxy
96,307 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,551 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,211 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,552 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,245 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,370 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,888 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,953 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,822 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,851 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,583 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,066 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,707 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,321 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,677 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,121 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,987 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,745 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,483 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,114 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,068 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,045 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,629 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,674 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,565 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,482 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,415 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,155 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,997 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,337 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,435 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,999 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,730 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,014 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,545 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,488 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,247 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,151 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,812 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,470 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,361 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,313 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,033 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,002 votes
8
— Great
82%
Up
38,786 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,562 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,319 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
36,979 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,877 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,806 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,655 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,487 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,048 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,959 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,849 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,763 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,051 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,779 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,286 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,282 votes
9
— Superb
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup