trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Dediqated
VIP
7
2
followers
Nederland
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
549
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
88%
The Dark Knight
74,882 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,903 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,324 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,015 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,609 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,458 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,154 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,552 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,284 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,925 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,155 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,678 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,403 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,235 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,077 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,044 votes
7
— Good
79%
Dune
36,639 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,634 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,984 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,384 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,310 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,215 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,750 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,681 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,633 votes
7
— Good
74%
Split
32,589 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,841 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,548 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,259 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,149 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,680 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,489 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,489 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,088 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,931 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,597 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,612 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,755 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,234 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,132 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,750 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,431 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,083 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,847 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,448 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,442 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,357 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,259 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,236 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,920 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,894 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,524 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,461 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,394 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,258 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,206 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,096 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,990 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,746 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,523 votes
7
— Good
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup