trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Derek Erb
VIP
1
follower
Paris, France
61
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,447 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,953 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,451 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,742 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,307 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,448 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,484 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,307 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,915 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,186 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,090 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,603 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,385 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,211 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
24,973 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Free Guy
23,337 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,945 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Shape of Water
22,343 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
21,126 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,115 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,927 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avatar: The Way of Water
18,785 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Bird Box
18,757 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Glass
17,900 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Snowden
14,476 votes
10
— Totally Ninja!
76%
BlacKkKlansman
13,897 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lion
13,362 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love Actually
12,818 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Die Hard 2
12,855 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Darkest Hour
9,967 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Big Sick
8,445 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Whale
7,716 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blues Brothers
7,019 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Vice
6,100 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hamilton
4,471 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Anatomy of a Fall
4,648 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Blazing Saddles
4,428 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Young Frankenstein
4,039 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Four Weddings and a Funeral
3,284 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Awakenings
2,864 votes
10
— Totally Ninja!
82%
13th
2,056 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Searching for Sugar Man
1,964 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Murder on the Orient Express
1,765 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Great Hack
1,757 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Fiddler on the Roof
859 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Freeheld
755 votes
10
— Totally Ninja!
76%
All That Jazz
628 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Mad Adventures of Rabbi Jacob
600 votes
10
— Totally Ninja!
78%
French Fried Vacation 2: The Bronzés go Skiing
569 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Trevor Noah: Son of Patricia
474 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Greg Davies: You Magnificent Beast
257 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Carrie Fisher: Wishful Drinking
132 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Dancer
109 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Keep On Keepin’ On
18 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Now More than Ever: The History of Chicago
19 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup